چهارشنبه 4 ارديبهشت 1398   11:52:37

امكانات صفحه
 • ارسال به دوستان
 • اضافه كردن به ليست دلخواه مرورگر
 • تعيين صفحه پيش فرض مرورگر
 • چاپ
 • آر.اس.اس
 • آمار بازدید
  تعداد بازدید از سایت: 17971738
  تعداد بازدید این صفحه: 568771
  در امروز: 7624

نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1397/8/7 دوشنبه
مشکلات توسعه فضای سبز در مناطق کم برخوردار کرج
رییس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری کرج گفت: بافت مسکونی متمرکز توسعه فضای سبز در مناطق کم برخوردار شهر را با مشکل مواجه کرده است. 

به گزارش روابط عمومی سازمان سیما،منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج؛ پیمان بضاعتی پور در گفت‌وگو با پایگاه مدیریت شهری کرج، اظهار کرد: در طول سال‌های گذشته توسعه فضای سبز شهری کرج بر مناطق 1و 8 متمرکز بوده است.

وی ادامه داد: این تمرکز به این دلیل نبوده که شهرداری به واسطه درآمد بیشتری که از این مناطق دارد به آنها خدمات بیشتری ارایه می‌کند. شهرداری در این مناطق زمین بیشتری تحت تملک داشته و علاوه بر این زیرساخت‌های توسعه فضای سبز شهری مثل دسترسی به فضای بکر و وجود درختان تنومند در مناطق 1 و 8 بیش از سایر مناطق کرج فراهم بوده است.

وی توضیح داد: برخورداری از فضای سبز مناسب حق تمامی شهروندان است و مدیریت شهری در توزیع این سرانه هیچ تبعیضی بین ساکنان مناطق مختلف قائل نمی‌شود ولی در این فرایند محدودیت‌های موجود را نمی‌توان نادیده گرفت.

این مسئول با اشاره به محدودیت‌های مناطق کم برخوردار برای توسعه فضای سبز ابراز کرد: مشکل اصلی شهرداری برای توسعه فضای سبز در مناطق کم برخوردار کمبود زمین و محدودیت در تملک فضای مناسب برای احداث پارک است.

رییس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری کرج اضافه کرد: متاسفانه اکثر بافت مناطق کم برخوردار کرج مسکونی است و در آنها کمتر باند خالی برای احداث پارک پیدا می‌شود.

بضاعتی پور افزود: علاوه بر این طی سال‌های گذشته در اکثر باندهای فضای سبز این مناطق ساخت و ساز غیرمجاز صورت گرفته که این امر مسیر توسعه فضای سبز را دشوارتر می‌کند.

وی با تاکید بر اهتمام مجموعه مدیریت شهری برای توسعه فضای سبز در مناطق کم برخوردار شهر، اظهار کرد: شورای پنجم و شهرداری در تلاش است با برنامه ریزی مدون و تخصیص اعتبار مناسب سرانه فضای سبز در مناطق کم برخودار را افزایش دهد.

تازه ترین اخبار ما را در پیام رسان سروش دنبال کنید

simamanzar.karaj@بيشتر
نسخه قابل چاپ
تعداد بازديد اين صفحه: 568771
تعداد بازديد کنندگان سايت: 17971738 تعداد بازديد زيرپورتال: 619621 اين زيرپورتال امروز: 400 سایت در امروز: 7624 اين صفحه امروز: 359
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری کرج می باشد.