چهارشنبه 13 مرداد 1400   00:23:48
1397/1/22 چهارشنبه

امكانات صفحه
 • ارسال به دوستان
 • اضافه كردن به ليست دلخواه مرورگر
 • تعيين صفحه پيش فرض مرورگر
 • چاپ
 • آر.اس.اس
 • آمار بازدید
  تعداد بازدید از سایت: 44902235
  تعداد بازدید این صفحه: 1939758
  در امروز: 564

نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

 به نام خدا

کلینیک گیاه پزشکی سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج در سال 1388 و در راستای اهداف کلی خط مشی کیفی سازمان پایه گذاری و راه اندازی گردیده و با بهره گیری از کادر تخصصی گیاه پزشکی و نیز روشهای کارآمد و پیشرفته قادر به ارائه خدمات گیاه پزشکی به مجموعه فضای سبز شهر کرج و سایر شهرها و نیز پاسخگویی به سئوالات شهروندان محترم در زمینه مسائل گیاه پزشکی به صورت رایگان می باشد.

هدف اصلی کلینیک گیاه پزشکی سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری کرج، کنترل آفات، بیماریهای گیاهی و سایر عوامل خسارت زا در فضای سبز سطح شهر با استفاده از روشهای مدیریت تلفیقی آفات و بیماریها (IPM) و با بکارگیری روشهای مختلف مبارزه از جمله زراعی، مکانیکی، بیولوژیک، شیمیایی و ... به منظور کاهش مصرف سموم شیمیایی و جلوگیری از تاثیرات سوء آن در محیط زیست شهری می باشد.

کلینیک گیاه پزشکی سازمان سیما،منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج مجهز به کلیه امکانات آزمایشگاهی بوده و در نتیجه امکان انجام طرحهای پژوهشی در زمینه آفات و بیماریهای گیاهی فضای سبز و شناسایی دقیق عوامل بیماری زای گیاهی را از طریق کشت بافت، جدا کردن عامل بیماریزا، خالص سازی، شناسایی عامل بیماری و نهایتا ارائه راهکار مناسب برای کنترل عامل بیماری زا فراهم می سازد.

در همین راستا طرحهای پژوهشی کلینیک گیاه پزشکی سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری  شهرداری کرج به شرح ذیل می باشد:

- اجرای طرح پژوهشی – اجرایی "کنترل عامل بیماری مرگ نارون در کرج"

- اجرای طرح پژوهشی – اجرایی "کنترل عامل بیماری فوزاریوم اقاقیا در کرج"

- نظارت بر طرح پژوهشی "کنترل عارضه خزان زودرس درختان چنار در کرج از طریق تزریق تنه و مصرف موضعی از خاک"

- نظارت بر پروژه رفع کلروز درختان چنار و اقاقیا به روش تزریق بر تنه

 - مدیریت تلفیقی کرم خراط در باغات کرج

 - بررسی پراکنش بیماری شانکرسیتوسپرای درختان چنارو  کنترل آن در فضای سبز کرج

کلینیک گیاه پزشکی سازمان سیما،منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج از طریق برگزاری کلاسهای آموزشی در سطوح مختلف کارشناسی و نیز آموزش مردمی و چاپ بروشور، مقاله، پوستر و ... در راستای ارتقاء دانش و سطح علمی کارشناسان و شهروندان محترم گام بر می دارد.

کلینیک گیاه پزشکی سازمان سیما،منظر و فضای سبز شهری  شهرداری کرج، مدیریت اجرایی و نظارتی کنترل آفات و بیماریهای فضای سبز شهر کرج را از طریق انجام بازدیدهای مستمر و شناسایی عوامل خسارت زای گیاهی و ارائه راهکار و دستورالعمل مناسب کنترل هریک از عوامل مخرب گیاهی بر عهده دارد.

در همین راستا مجموعه حفظ نباتات سازمان تعدادی دستورالعمل کاربردی در زمینه آفات و بیماریهای گیاهی تهیه و به صورت مجموعه مدون در اختیار متولیان حفظ و نگهداری فضای سبز قرار داده است.

بنابراین با توجه به اینکه اساس کنترل آفات و بیماریهای گیاهی و سایر عوامل مخرب بر تشخیص صحیح آن استوار می باشد و هرگونه اقدام غیرکارشناسی در این زمینه باعث ایجاد خسارت، اتلاف هزینه و آسیب جدی به گیاهان فضای سبز و ... خواهد شد، خدمات کلینیک گیاه پزشکی سازمان سیما،منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج نقطه عطفی در شناسایی و تشخیص عوامل خسارت زا و در نتیجه کاهش صدمات ناشی از آنها و نهایتا کاهش هزینه های مربوطه خواهد بود.

فضای سبز پاسخگو

هر شهروند؛ یک ناظر فضای سبز

راه های ارتباطی ما با شما

سامانه پیام کوتاه: شماره 10001147

شماره تلفن روابط عمومی سازمان سیما، منظر و فضای سبزشهری شهرداری کرج: 32541100

صندوق پست الکترونیک: email: manzar.fazayesabz@karaj.ir

سایت اینترنتی: park.karaj.ir

                               منتظر ارائه راهکارها و پیشنهادات شما هستیم

تعداد بازديد اين صفحه: 1939758
تعداد بازديد کنندگان سايت: 44902235 تعداد بازديد زيرپورتال: 2069591 اين زيرپورتال امروز: 99 سایت در امروز: 564 اين صفحه امروز: 25
1395/5/30 شنبه
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری کرج می باشد.