چهارشنبه 26 تير 1398   12:10:02

امكانات صفحه
 • ارسال به دوستان
 • اضافه كردن به ليست دلخواه مرورگر
 • تعيين صفحه پيش فرض مرورگر
 • چاپ
 • آر.اس.اس
 • آمار بازدید
  تعداد بازدید از سایت: 19380203
  تعداد بازدید این صفحه: 615999
  در امروز: 25498

نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1398/2/18 چهارشنبه
عملیات سمپاشی بهاره درختان کرج آغاز شد
رییس سازمان سیما منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج، ازآغازعملیات سمپاشی درختان سطح شهر با هدف دفع آفات و مبارزه با بیماری های گیاهی در فضای سبز معابر،پارک ها و بوستان های شهر کرج و مناطق دهگانه آن خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی، رییس سازمان سیما منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج؛ ازاجرایی شدن عملیات سمپاشی گسترده درختان معابرمناطق دهگانه این کلانشهر خبر داد و گفت: به منظور حفاظت از درختان و مبارزه و کاهش آفات نباتی ، عملیات سم پاشی درختان سطح شهر آغاز شده است.

پیمان بضاعتی پور اظهار داشت : عملیات سمپاشی درختان با هدف دفع آفات نباتی و مبارزه با بیماری های گیاهی و نیز جلوگیری از طغیان شته ها هر ساله در چند نوبت انجام می شود.

وی با بیان اینکه برای اولین بار در سطح شهر کرج مبارزه با طغیان شته ها پیش از افزایش دمای هوا و در فصل زمستان گذشته  آغاز شده ، ادامه داد : آغاز زود هنگام مبارزه با آفات در فصل زمستان منجر به بهبود شرایط فضای سبز در فصل بهار شده  و علاوه بر تقلیل جمعیت شته ها و آفات در فصل گرما ،موجب کاهش دفعات سم پاشی در فصل بهار می شود و با برنامه ریزی سنجیده کارشناسان واحد حفظ نباتات و کنترل آفات سازمان این هدف مهم تحقق یافته است.

این مسوول ادامه داد: در اجرای سمپاشی زمستانه که در بهمن سال گذشته و  به مدت 10 روز اجرا شد از سموم استاندار با دُز پایین و همچنین روغن زمستانه (وُلک) استفاده شد .

بضاعتی پور با تاکید بر این نکته که عملیات سمپاشی با رعایت کامل نکات ایمنی انجام می شود خاطر نشان کرد: در سمپاشی درختان سطح شهرسعی شده از سم‌های استاندارد که کمترین آسیب زیست محیطی و بیشترین تاثیرگذاری  را در از بین بردن آفات دارند استفاده کنیم .

رییس سازمان سیما منظر و فضای سبز شهری در پایان اضافه کرد: مرحله دوم سمپاشی بهاره با توجه به شرایط آب هوایی و 15 روز بعد از اجرای مرحله نخست انجام خواهد شد .

 


  بيشتر
نسخه قابل چاپ
تعداد بازديد اين صفحه: 615999
تعداد بازديد کنندگان سايت: 19380203 تعداد بازديد زيرپورتال: 673492 اين زيرپورتال امروز: 1487 سایت در امروز: 25498 اين صفحه امروز: 1390
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری کرج می باشد.