شنبه 26 مرداد 1398   16:26:45

امكانات صفحه
 • ارسال به دوستان
 • اضافه كردن به ليست دلخواه مرورگر
 • تعيين صفحه پيش فرض مرورگر
 • چاپ
 • آر.اس.اس
 • آمار بازدید
  تعداد بازدید از سایت: 20384491
  تعداد بازدید این صفحه: 648457
  در امروز: 18139

نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1397/11/18 پنجشنبه
طرح مطالعاتی اولین آبیاری هوشمند فضای سبزایران در کرج کلید خورد
با هدف استفاده از توان دانش ایرانی مطالعات آبیاری هوشمند سازی فضای سبز کرج با همکاری دانشگاه علمی کاربردی شهرداری و سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهردارى كرج،آغاز شد.
 

به گزارش روابط عمومی سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهردارى كرج، پیمان بضاعتی پور خبر از آغاز طرح مطالعاتی هوشمند سازی آبیاری فضای سبز در شهر کرج داد و گفت: با گسترش فضای سبز در شهر کرج نیاز به تامین منابع آب یکی از ضرورت های شهر می باشد و با توجه به کاهش و کمبود آب تغییر الگوی مصرف می بایست یکی اولویت های باشد.

رییس سازمان سیما،منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج،  بهره گیری از دانش ایرانی برای رسیدن با این مقصود را مهم ارزیابی کرد و افزود: طرح مطالعاتی هوشمند سازی آبیاری فضای سبز کرج با همکاری و مشارکت دانشگاه علمی کاربردی شهرداری کرج آغاز شده و در فاز نخست شیوه اجرای کار توسط پژوهشگران این دانشگاه مورد بررسی قرار گرفته است.

وی اظهار داشت : نزدیکی دانش پژوهشگران ایرانی با بدنه مدیریت شهری می تواند به رشد دانش و توسعه شهر و تحقق اقتصاد مقاومتی منجر شود.

پیمان بضاعتی پور در خصوص ویژگی های این طرح مطالعاتی بیان داشت: مرکز نوآوری دانشگاه علمی کاربردی شهرداری کرج توانسته دستگاه آبیاری هوشمند را رونمایی نماید و در پی هماهنگی های صورت گرفته مقرر شد پژوهشگران این دانشگاه با همکاری واحد آب سازمان ، ظرفیت های موجود را سنجیده و مطالعات امکان اجرائی شدن آن  را انجام دهند.

این مسئول اضافه کرد : این دستگاه هوشمند می تواند مواردی چون ساعات آبیاری،رطوبت هوا،بهترین زمان آبیاری،شیوه صحیح اجرا و... را انجام و میزان هدر رفت آب ،امکان پیش بینی نیازهای آتی و ... را مقدور سازد.

رییس سازمان سیما،منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج، در پایان به راه اندازی پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی در پارک مهر و ایستگاه همگام اشاره داشت و افزود:کارشناسان واحد آب این سازمان پیشگام طرح های مدیریت مصرف آب از سنتی به نوین بوده وتاکنون اقدامات و مطالعات مطلوبی نسبت به جدا سازی آبیاری شبکه فضای سبز از آب آشامیدنی صورت گرفته است.

 
 بيشتر
نسخه قابل چاپ
تعداد بازديد اين صفحه: 648457
تعداد بازديد کنندگان سايت: 20384491 تعداد بازديد زيرپورتال: 703191 اين زيرپورتال امروز: 861 سایت در امروز: 18139 اين صفحه امروز: 760
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری کرج می باشد.