چهارشنبه 26 تير 1398   12:10:50

امكانات صفحه
 • ارسال به دوستان
 • اضافه كردن به ليست دلخواه مرورگر
 • تعيين صفحه پيش فرض مرورگر
 • چاپ
 • آر.اس.اس
 • آمار بازدید
  تعداد بازدید از سایت: 19380250
  تعداد بازدید این صفحه: 616010
  در امروز: 25545

نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1398/2/22 يكشنبه
ساماندهی وضعیت فضای سبز کاخ مروارید
با آغاز فاز اجرایی بهسازی و مرمت فضای سبز کاخ مروراید بستر مناسب خدمات رسانی به شهروندان افزایش می یابد .

 

رییس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج گفت: با بهسازی و مرمت فضای سبز کاخ مروارید، درهای این مجموعه تاریخی به روی مردم باز می‌شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان سیما منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج پیمان بضاعتی پوردرگفت‌وگو با پایگاه خبری کرج امروز، اظهار کرد:  مساحت کاخ مروارید بیش از ۱۳۰ هکتار است که ۲۷ هکتار از آن در اختیار اداره‌کل میراث فرهنگی البرز قرار دارد.

وی ادامه داد: این ۲۷ هکتار شامل دریاچه، محوطه درختکاری ، ساختمان کاخ و ساختمان‌های جانبی است.

وی توضیح داد: وضعیت فضای سبز این مجموعه مساعد نبود و برای تغییر این شرایط شهرداری ورود کرده و با رایزنی بنا شد فضای سبز این کاخ در اختیار سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری قرار گیرد.

این مسئول خاطر نشان کرد: اگر این اتفاق بیفتد، هم چاه‌های این مجموعه مجدا اورهال می‌شوند، سیستم برق و روشنایی آن سروسامان می‌گیرد و در کنار این موارد شرایط فضای سبزو مبلمان این کاخ نیز بهبود می یابد.

بضاعتی پور گفت: البته این اقدامات در صورتی انجام می‌شود که درهای این کاخ به روی مردم باز شود و آنها بتوانند از فضای سبز این مجموعه استفاده کنند.

وی ابراز کرد: بلاخره مردم باید از هزینه ای که به شهرداری پرداخت می‌کنند و بخشی از آن صرف فضاسازی این مجموعه می‌شود، استفاده کنند.

رییس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج خاطر نشان کرد: طرح این موضوع آماده شده و بعد از چندین بار اصلاح، به تهران ارسال شده و پس از تایید وارد مرحله اجرایی می‌شویم.

بضاعتی پور افزود: با اتمام عملیات بهسازی فضای سبز این مجموعه، برنامه ریزی برای برگزاری جشنواره ها، نمایشگاه‌های و فستیوال‌های عمومی در محوطه این کاخ صورت می‌گیرد.بيشتر
نسخه قابل چاپ
تعداد بازديد اين صفحه: 616010
تعداد بازديد کنندگان سايت: 19380250 تعداد بازديد زيرپورتال: 673503 اين زيرپورتال امروز: 1498 سایت در امروز: 25545 اين صفحه امروز: 1401
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری کرج می باشد.